gns.rs > o nama > corporate social responsibility CSR Policy

Corporate social responsibility CSR Policy

GNS Network D.O.O

Corporate social responsibility CSR Policy

Pored vizije da postane jedna od vodećih hosting kompanija na nordijskom tržištu, GNS teži i stvaranju boljeg društva smanjenjem negativnog uticaja na životnu sredinu i preuzimanjem društvene odgovornosti.

Naša delatnost

Delatnost GNS-a pomaže klijentima da efikasnije komuniciraju putem digitalnih sredstava, čime se smanjuje negativan uticaj na životnu sredinu zbog ličnih sastanaka. GNS konsultanti najčešće rade putem udaljene kontrole, što znači da naši konsultanti ne moraju uvek imati lične sastanke sa klijentima. Ovaj način rada je efikasniji i smanjuje emisiju izduvnih gasova.

GNS politika zaštite životne sredine

Zelena Energija

Delatnost GNS-a koristi velike količine energije za svakodnevni rad. Da bi se smanjio negativan uticaj na životnu sredinu, server sobe koriste Zelenu Energiju. To znači da sva oprema koju GNS čuva u server sobama koristi Zelenu Energiju.

GNS zamenjuje, ili dopunjuje, aktivne rashladne uređaje sa slobodnim hlađenjem. Slobodno hlađenje je metoda koja koristi temperaturne razlike i sa niskofrekventnim ventilatorom stvara protok vazduha koji hladi prostoriju i opremu. Ova metoda dovodi do znatno niže potrošnje električne energije.

GNS takođe vodi dijalog sa iznajmljivačem kancelarije kako bi se uvelo korišćenje Zelene Energije u zgradi, kao i druge mere za smanjenje negativnog uticaja na životnu sredinu.

Korišćenje računara

GNS ima politiku da svi računari pređu u stanje mirovanja nakon 15 sekundi. Ovo je pokušaj GNS-a da smanji potrošnju energije u svakodnevnom radu.

Telefon i video konferencije

Mi u GNS-u aktivno radimo na smanjenju našeg uticaja na klimu. Prema našoj politici putovanja, zaposleni treba da preispitaju da li je putovanje zaista potrebno. Vidimo kako praktične tako i ekološke prednosti u korišćenju telefonskih i video konferencija sa dobavljačima, kolegama i klijentima.

Reciklaža

Stanica za reciklažu

Važna funkcija reciklaže koju GNS koristi je ekološka separacija stare IT opreme. Kada se oprema menja, uređaji se potpuno brišu i zatim prodaju drugoj kompaniji.

GNS takođe ima manju stanicu za reciklažu u kancelariji za papir, pante i kompost.

Rodna ravnoteža i raznovrsnost

Pitanja rodne ravnoteže i raznovrsnosti

GNS ne koristi nikakvu vrstu kvota za pol ili etničku pripadnost u procesu zapošljavanja. Međutim, GNS aktivno radi na stvaranju ravnoteže između muškaraca i žena, kao i povećanju raznovrsnosti na radnom mestu. Mi u GNS-u verujemo da je raznovrsnost ključ uspeha.

Trenutno radi 3 žene i 4 muškarca, od kojih 4 imaju drugačije etničko poreklo od švedskog.

ISO standardi

GNS je u procesu implementacije različitih ISO standarda kako bi se unapredili i obezbedili naši unutrašnji procesi. ISO je nezavisna, nevladina međunarodna organizacija sa članstvom od 161 nacionalnih standardizacijskih tela. Kroz članstvo, eksperti se okupljaju da dele znanje i razvijaju dobrovoljne, konsenzusom zasnovane međunarodne standarde koji podržavaju inovacije i pružaju rešenja za globalne izazove. Trenutno, GNS radi sa četiri standarda:

ISO- 26000:2010 Vodič za društvenu odgovornost (Guidance on social responsibility)

ISO 26000 je međunarodni standard sa smernicama za društvenu odgovornost koji se bazira na sedam osnovnih principa koji zajedno definišu pojam društvene odgovornosti. Standard opisuje šta kompanije i organizacije mogu da urade kako bi doprinele održivoj budućnosti i razvoju.

ISO 14001 Standard za upravljanje životnom sredinom

ISO 14000 je naziv za standarde koji se odnose na upravljanje životnom sredinom i koji, ujedno, kreiraju sistem upravljanja životnom sredinom koji se lako može integrisati u postojeće poslovanje.

ISO 9001 Sistem upravljanja kvalitetom – Zahtevi (ISO 9001:2015)

ISO 9001 je standard za sistem upravljanja kvalitetom u preduzeću ili organizaciji.

SS 895400:2 014 Sistem upravljanja održivom IT – Vodič

Ovaj standard daje smernice organizacijama za uspostavljanje sistema upravljanja održivom IT, uspostavljanje, dokumentovanje, implementaciju, održavanje i stalno poboljšavanje rada organizacije u oblasti održive IT. Standard se fokusira na uticaj IT-a na životnu sredinu i kako ovaj uticaj može biti smanjen. Takođe se fokusira na ekološki uticaj IT-a i kako se ovaj uticaj može ograničiti.

Corporate social responsibility CSR Policy Politika društvene odgovornosti

Scroll to Top